Во последниве неколку години, се поголем е интересот за копање на криптовалути. Но, со цената на хардверот и електричната енергија, многу луѓе последниов период се префрлаат на cloud mining, како поефикасно и поевтино решение. Во оваа објава, ќе ви ги прикажеме топ 5 легитимни Cloud Mining платформи, каде може даПродолжи…

Ова се причините кои аналитичарите ги наведуваат како можни причини за големиот пад на вредноста на најголемата криптовалута, бидејќи вредноста на БТК се намали на 26.429 долари. Податокот дека SpaceX на Илон Маск, наводно, ги продава своите залихи на Биткоин, втората – банкротот на кинескиот имотен гигант и стравувањата одПродолжи…

Светски познат Crypto стратег и тргувач на берза предвидува дека Bitcoin до крајот на 2023 ќе надмине вредност од $50,000. Тој тргува и пишува статии за крипто маркетот под псевдонимот Credible Crypto им сооспшти на своите 341,500 Twitter следбеници дека вредноста на BTC ќе порасне за повеќе од 130% одПродолжи…

Меѓународен бегалец и т.н Кралот на криптовалутите Хјеонг До Квон и неговиот деловен партнер Хон Чанг Јон во понеделникот беа осудени на по четири месеци затвор во Основниот суд во Подгорица за фалсификување патни исправи. Во неговата казна е вклучено и времето поминато во притвор во Подгорица, каде што сеПродолжи…

Додека инфлацијата продолжува да ги мачи Аргентина и Турција, граѓаните на овие нации се свртуваат кон криптовалутите како безбедно засолниште, барајќи спас од нивните распаднати локални валути. Усвојувањето на дигиталните валути е извонредно високо во двете земји, при што Турција води во светот со стапка на сопственост од 27,1%, поПродолжи…

Мета ја исклучува поддршката за NFT, речиси една година откако се обиде да имплементира дигитални колекционерски предмети на платформите на Facebook и Instagram. Оваа вест доаѓа откако претходно споменатите социјални мрежи отпуштија илјадници работници и се откажаа од бројни проекти поради „годината на ефикасност“, како што Цукерберг ја нарекува 2023Продолжи…

Биткоинот доживеа крах ипадна под 20.000 долари за прв пат во речиси два месеци, a тоа доаѓа по последниот буџет на американскиот претседател Џо Бајден и колапсот на „крипто-банката“ Силвергејт. Цената на БТК падна на 19.945 долари на 10 март. Биткоинот имаше одличен почеток во 2023 година, но падна заПродолжи…

Се чини дека Биткоинот повторно воскреснува. Имено во последните 2 дена, неговата цена се одржува стабилно над 21.000 долари со што се враќа на истата состојба пред крахот на крипто берзата на Сем Банкмен-Фрид, FTX. Имено во последната недела, цената на Биткоинот, според податоците на CoinMarketCap, порасна за цели 22Продолжи…