Исчистете ги белите дробови во рекордно време

За да ги исчистите вашите бели дробови, треба да го пиете овој пијалак се консумира два пати дневно. Ќе го исчистите вашиот организам за неверојатно брзо време.

Дефинитивно, пушењето е една од најштетните навики кои ги има човекот. Така е бидејќи цигарите имаат негативен ефект врз сите органи во телото. Може да се наведе дека одредени здравствени состојби како бронхит и астма се тесно поврзани со пушењето цигари.

Некои медицински стручњаци го препорачуваат овој пијалак кој ги намалува нуспојавите од пушењето цигари. Напитокот е природен и може да си го направите дома. Особено е корисно за луѓе кои пушат повеќе од 5 години.

Состојки:

2 Мали лажички куркума
1 Мал корен од ѓумбир
2 л. Вода
400 гр. Лук – исчистен и пресечен на четвртинки
400 гр. Шеќер, бел или кафеав

Постапка:

Прво ја ставате водата да зоврие. Откако ќе зоврие водата го додавате шеќерот и останатите состојки. Оставете да се вари на потивок оган околу 5 минути, потоа тргнете го и оставете да се олади на собна температура. Содржината чувајте ја во фрижидер.

Како се користи пијалакот:

Треба да пиете по две лажички од овој природен напиток наутро на гладно и две лажички навечер после последниот оброк.