Од утре започнува со работа ски центарот Попова Шапка

-Од утре, недела 22 јанаури, ќе може да се скија на Попова Шапка, инфомираат од ски-центарот откако изминативе десетина дена наврнаа потребните 30-40 сантиметри снег за да може да се подготват патеките.
Ски-лифтовите и жичарниците ќе работат од 8:45 до 15:30 часот, додека работно време на билетарниците е од 8:00 до 16:15 часот- Се вели во соопштението на Фејсбук страната на Ски центар Попова Шапка

 

Следете не и споделете ја нашата содржина:
fb-share-icon834

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *