ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 АПРИЛ: Ракот ита во сто правци, љубовна радост го чека Стрелецот

ОВЕН
Ќе ви биде тешко да го комбинирате бизнисот со приватните обврски. Ако се обидете да се фокусирате на двете страни, најверојатно ќе создадете конфузија за себе и за другите. Повеќе ќе ви одговара да поминете мирен ден дома со саканата личност и да имате лесни разговори.

БИК
Сигурно е дека претходните денови доцневте, заборавивте или направивте голема грешка во однос на обврските. Сега ќе мора да го поправите ова, и тоа под притисок. Блага нервоза во врската со саканата личност, не претерувајте во некои изјави.

БЛИЗНАЦИ
Дефинитивно ќе имате корист ако земете слободен ден. Деловниот сегмент ќе се покаже како место на недоразбирања, големи напори и слаби резултати. Многу подобри настани се поврзани со емотивниот сегмент, бидејќи меѓу вас и партнерот ќе има страст и интензитет.

РАК
Кога би можеле некако да се најдете на пет страни одеднаш, тоа би било навистина убаво. Во суштина – денот ќе биде толку полн со настани што повремено ќе ви се чини како да бегате од сето тоа. Не дозволувајте ова темпо да ве исфрли од колосек.

ЛАВ
Овој ден би сакале да го поминете во опуштена атмосфера, но нема врска со таа работа. Ќе треба да брзате, да завршите некои работи „на лет“ и ќе бидете под притисок цел ден. Ќе најдете време за емотивен партнер, но вашето трпение не е на ниво.

ДЕВИЦА
Не сте сигурни колку добро успеавте да го постигнете она што го посакувавте во една зделка, бидејќи немате повратна информација. Можеби очекувате премногу од оваа работа. Некои информации што ви доаѓаат за здроби можеби не се точни.

ВАГА
Мислите дека е крајно време да иницирате некои ситуации, но немојте да се чудите ако и денес не успеете во вашите намери. Полоши односи со претпоставените. Вашето емотивно расположение е на врвот и ќе уживате во секој момент со саканата личност.

СКОРПИЈА
Сфаќате дека немате доволно време да постигнете се што сте се заложиле. Ве чекаат многу, ќе се обидете да го направите она што можете, но останатите ќе треба да чекаат подобро време. Можно е недоразбирање во комуникацијата со саканата личност.

СТРЕЛЕЦ
Мислите дека сте дале се од себе во деловна зделка или соработка и не ви се допаѓа што сепак не добивате потврда од другата страна. Оставете ја нервозата зад себе – денот е исполнет со поволни околности, поврзани со полето на емоциите. Опуштете се и уживајте.

ЈАРЕЦ
Иако ќе се трудите да имате коректен однос со колегите, тешко дека меѓу вас ќе има вистинска комуникација и договори. Бидете подготвени да попуштите и да му дадете право на вашата сакана. Не мора секогаш да го истерате своето.

ВОДОЛИЈА
Можност да потрошите повеќе пари отколку што сте планирале. Расположени сте за трошење и парите едноставно ви излегуваат од раце. Пред да го потрошите последниот динар, привлечете се. Некој се обидува да иницира комуникација со вас.

РИБА
Се чини дека денес вие и вашите колеги или соработници зборувате на различни јазици. Има многу недоразбирања, можности за конфузија и забуна. А во емотивниот сегмент не избрзувајте со заклучоци – а како е можно вие и вашата сакана да не сте се разбрале добро.

Следете не и споделете ја нашата содржина:
fb-share-icon834

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.